Polska gospodarka - fakty - infrastruktura - górnictwo - hutnictwo - logistyka

O magazynie
artykul

Coraz szerszy krąg Solidnych

Rosnąca konkurencja oznacza trudniejszy wybór uczciwego i profesjonalnego podmiotu. Wsparciem dla pozycji rynkowej wiarygodnych przedsiębiorstw, a zarazem pomocną bazą dla klientów i kontrahentów jest Program Gospodarczo-Konsumencki Solidna Firma

Od samego początku program Solidna Firma, poddając weryfikacji polskie przedsiębiorstwa, wspiera ich działalność i umacnia pozycję poprzez prestiż związany z przyznawanym certyfikatem oraz szeroko zakrojoną promocję. Tym samym grono Solidnych Firm, prezentowanych w katalogu i na billboardach w ramach ogólnopolskiej kampanii, stanowi bazę podmiotów gospodarczych godnych zaufania.
Od czasu inauguracji programu w 2002 roku dotychczas wyłoniono 2200 firm, uhonorowanych certyfikatem. Wyróżnione podmioty reprezentują różne branże i różną skalę oraz zasięg działalności. Choć tak wiele je dzieli, to łączy poszanowanie i praktyczne zastosowanie zasad czystego biznesu. To przedsiębiorstwa, którym nieobce są zasady etyki, przejawiające się w codziennej rzetelności, uczciwości i terminowości w kontaktach z partnerami gospodarczymi i klientami. Certyfikat jest też potwierdzeniem przestrzegania przez daną firmę zasad BHP, prawa pracy, praw konsumenta i zasad wolnej konkurencji oraz proekologicznej postawy, będącej wyrazem troski o środowisko naturalne i współodpowiedzialności za jego stan. Świadczy też o zaangażowaniu w sprawy społeczne i popularyzację wartych naśladownictwa postaw.

Certyfikaty i wiele więcej

Podmioty kandydujące do tytułu "Solidnej Firmy" poddawane są ocenie i weryfikacji ekspertów, konsumentów i partnerów gospodarczych, którego pomyślne przejście prowadzi do uzyskania prestiżowego certyfikatu, ułatwiającego funkcjonowanie na rynku, budującego pozytywny wizerunek laureata oraz zwiększającego szanse na wygranie przetargu czy uzyskanie lepszej oferty kredytowej lub leasingowej.
W ramach programu laureaci są promowani w skali kraju jako rekomendowani partnerzy handlowi oraz zleceniobiorcy. Oprócz certyfikatu poświadczającego wiarygodność i budującego renomę firmy laureaci otrzymują szerokie możliwości promocyjne z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi marketingowych: od kampanii medialnych po udział w akcjach outdoorowych. Dzięki dołączeniu do grona Solidnych Firm zyskują też więcej możliwości nawiązania nowych kontaktów biznesowych, dostępu do funduszy Unii Europejskiej i udziału w szkoleniach i seminariach, jeszcze bardziej wzmacniających wizerunek firm jako podmiotów, z którymi warto współpracować.

Debiutanci i weterani triumfują

W ostatniej, VIII edycji programu tytuł Solidna Firma 2009 uzyskały 283 firmy, które 12 lutego w centrum konferencyjnym Hotelu InterContinental w Warszawie odebrały dyplomy podczas uroczystej gali finałowej, poprowadzonej przez prezenterkę TVP Info Miłkę Skalską. Laureaci oraz wszyscy zgromadzeni goście usłyszeli list marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, przesłanie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gratulacje od ministra finansów Jana Rostowskiego i od licznych przedstawicieli władz samorządowych.
Sekretarz kapituły konkursu Piotr Kossakowski w swym wystąpieniu pogratulował laureatom i podziękował członkom kapituły i kolegiów regionalnych za społeczne zaangażowanie w proces weryfikacji i promocji solidnych firm. Na scenie pojawili się też przedstawiciele rządu i innych znamienitych gości, którzy nie szczędzili wyróżnionym słów uznania. Oprócz debiutantów, którzy zasilili szeregi solidnych przedsiębiorstw, w szczególny sposób uhonorowano tych, którzy parokrotnie pomyślnie przeszli proces weryfikacji. Trzykrotnym laureatom programu wręczono 38 srebrnych certyfikatów, pięciokrotnym - 35 złotych, a siedmiokrotni zdobywcy certyfikatu zdobyli 11 statuetek. Mimo iż gala finałowa jest jednocześnie początkiem kolejnej edycji nikt z laureatów nie myślał o rywalizacji. Tego wieczoru wszystkim gościom towarzyszyły duże emocje i dopisywały humory, którym sprzyjała wielogodzinna zabawa.

PD



Zobacz również:
Magazyn Fakty Nr 3 (45) maj / czerwiec 2010
NOTOWANIA

WYSZUKIWARKA

Wpisz szukaną frazę:



NOTOWANIA

Money.pl - wiadomości, notowania, giełda, kursy walut
NBP 2012-05-17
USD 3,4194 -0,46%
EUR 4,3490 -0,44%
CHF 3,6210 -0,44%
GBP 5,4342 -0,86%
 

polska gospodarka | magazyn gospodarczy | jakość usług | fakty Polska | ekologia środowiska | kontrola jakości | przemysł spożywczy | logistyka międzynarodowa
transport kolejowy | górnictwo naftowe | hutnictwo metali | górnictwo odkrywkowe | infrastruktura drogowa | kolejnictwo | logistyka krajowa | rynek zbrojeniowy